Malta Dil Okulları: Malta’da Dil Eğitimi Almak İçin 5 Neden

Malta Adası hakkında neler biliyorsunuz? Sinematik ambiyansı, harikulade katedralleri ve muhteşem plajları ile ünlü olsa da Malta bir tatil cennetinden çok daha fazlasıdır. Malta dil okulları, dünyada adından söz ettiren en iyi dil eğitim okullarından oluşmaktadır. Bu yazıda yurtdışı eğitim seçeneğinizin neden Malta olması gerektiğini ve birkaç nedeni sizler için sıraladık.

1. Malta, Avrupa Birliği üyesi bir ülkedir.

Malta 2004 yılından beri Avrupa Birliği üyesidir.

Yurtdışı eğitim için Malta’da karar verdiniz. Malta’da eğitim için alacağınız vize Schengen vizesidir. Bu vize ile bütün Avrupa Birliği ülkelerinde rahatça seyahat edebilme ve konaklama şansınız olacaktır. Malta’da yurtdışı eğitim seçeneği ile istediğiniz Avrupa Birliği ülkelerine ucuza seyahat edebilir, farklı sosyal ortamlarda ve ülkelerde İngilizcenizi geliştirme imkanı bulabilirsiniz.

2. Malta, İngilizce konuşulan bölgeler arasında dil eğitimi almaya gelen öğrenciler için en uygun yerlerden birisidir.

Farklı ülkelerden gelen birçok öğrenciyle karşılaşabilirsiniz.

Yurtdışı eğitim, bilmediğiniz bir ülke ve tanımadığınız bir kültürde uzun süre yaşayacağınız anlamına gelmektedir. Bazı öğrenciler için bu zor bir durum olabilir. Yabancı ortamlarda rahat edemeyen öğrenciler için Malta harika bir yerdir. Farklı milletlerden birçok insanı bir araya getiren Malta, kültürü, iklimi ve yaşantısıyla öğrenciler için rahat bir ülkedir. Malta sadece İngilizce konuşulan bir ülke değildir (Maltaca ve İngilizce ülkenin resmi dilleridir.). Malta dil okulları içinde dünyanın her yerinden gelen yabancı birçok öğrenci bulunmaktadır. Ayrıca adada yaşayan çok sayıda yabancı bulunmaktadır ve Malta gerçekten Akdeniz misafirperverliğinin olduğu harika bir ülkedir. İngilizce bilen ve geliştirmek isteyen öğrenciler, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle kolay iletişim kurabilir ve adada yabancılık çekmeden rahatlıkla gezebilmektedir.

3. Malta’da iklim, kültür ve mutfak

Mükemmel yemekleri, görkemli iklimi ve heyecan verici eğlence hayatını seviyorsanız, Malta sizin için biçilmiş kaftandır! Malta dünyanın en iyi mutfak kültürlerinin sergilendiği harikulade bir yerdir. Malta, İtalyan mutfak lezzetlerinin ağırlıkta olduğu harika bir Akdeniz mutfağına sahiptir. Malta yemekleri, mevsimlik ve lezzetli seçeneklerden oluşmaktadır.

Malta’da sokaklar, tarihi ve kentsel kültürü gözler önüne seriyor.

Canlı müzik etkinlikleri, sahil barları ve mekanları ile yılın 300 günü güneşli geçen bu ülkede; yurtdışı eğitim seçeneğinden yararlanan, dünyanın farklı ülkelerinden gelmiş birçok kişi ile karşılaşıp farklı kültürlerle tanışma şansı bulmak oldukça kolaydır.

4. Malta, outdoor aktiviteleri için muhteşem bir yerdir.

Malta, kaya tırmanışı, doğa yürüyüşü, su sporları, yelken, futbol ve sadece sahilde güneşlenmek isteyen herkes için adeta bir cennettir. Malta, Akdeniz’in en çeşitli ve renkli deniz yaşamına sahip bölgelerinin başında gelmektedir. Dalış sporu için harika bölgeler bulunmaktadır.

125 kilometrelik neredeyse bozulmamış sahil şeridi ile mükemmel plajlara ev sahipliği yapmaktadır. Yurtdışı eğitim için Malta dil okulları seçeneğini seçen öğrenciler, aynı zamanda sahili, güneşi, kültürü, eğlenceyi ve iklimin muhteşemliğini seçmektedir. Sosyal bir ortamda dil eğitimi almayı kim istemez ki?

5. Away Academy ile Malta Dil Okulları

Her ülkeden farklı öğrenciler dil eğitimi için Malta’ya gelmektedir.

Malta dil okulları tüm yıl boyunca eğitim imkanı sunmaktadır. Malta’da dünyanın en profesyonel ve köklü dil okulları bulunmaktadır. Malta, dil eğitimi konusunda sadece üniversite öğrencileri için değil yetişkin bireylerinde seçtiği en iyi eğitim noktalarından birisidir. Away Academy Malta’da dünyanın en iyi dil okulları ile çalışmaktadır. Bugüne kadar Away ile Malta’da dil eğitimi alan öğrencilerin hikayelerine Topluluk sayfasından ulaşabilir, seçkin Malta dil okulları ve her türlü sorunuz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir sonraki Malta yazımızda Malta’ya dil eğitimine gidişi, vize, uçak yolculuğu ve yaşamı anlatacağız. Farklı konular ve gerçek deneyimleri sergileyeceğimiz yazılarımızla Away Academy Blog sayfasına uğramadan yurtdışında eğitimi aceleye getirmeyin!