ingilterede dil eğitimi

İngiltere’de Dil Eğitimi: 7 Maddede Bilmeniz Gerekenler

İngiltere’de Dil Eğitimi almak ülkenin sosyal ve kültürel yapısı göz önünde bulundurulduğunda oldukça zengin bir deneyim sunar.Dünyanın en iyi üniversitelerini bünyesinde barındıran İngiltere bir eğitim cennetidir.

İngilizce, iş dünyası, diplomasi, popüler kültür ve daha fazlası için dünya çapında önemli bir dildir. İş amaçlı veya sınavlar için İngilizcenizi geliştirmesi gereken bir profesyonel veya öğrenciyseniz, İngiltere’de Dil Eğitimi almanın kelime, dilbilgisi ve konuşma becerilerini kazanma hızınızı artıracağını göreceksiniz. Hem aldığınız dil eğitimi hem de günlük yapacağınız pratikler size bu noktada önemli avantajlar kazandıracaktır.

Neden İngiltere’de Dil Eğitimi Almalısınız?

Tüm dünyayı etkisi altına almayı başarmış olan İngiliz Kültürü Shakespeare veya Orwell gibi önemli ve tanıdık simaları yetiştirmiştir. Bunun yanında Newton’dan Darwin’e, Turing’ten Hawking’e dek geçmişten günümüze birçok bilim insanının bu topraklarda büyümüş olması İngiltere’nin ne denli önemli bir bilim ve kültür merkezi olduğunu gözler önüne sermiştir. İngiltere’de Dil Eğitimi almak size dünyayı etkisi altına alan bu kültürü yakından tanıma imkanı sağlayacaktır.

Her milletten insanı içerisinde barındıran İngiltere; Queen, The Smiths ve dünyanın hem bireyselleşme hem de globalleşme sürecinde önemli bir rol oynayan The Beatles grubunun memleketi olan bir müzikal cennetidir. Her türlü sanat disiplininde zirveye oynayan temsilcileri ve dünyaca ünlü merkezleri ile İngiltere, her coğrafyadan her insanın görmesi ve deneyimlemesi gereken bir ülkedir.

İngiltere’de Eğitim 

İngiltere, dünyanın en önemli üniversitelerinden olan Oxford, Cambridge, Birmingham gibi önemli eğitim kurumlarını bünyesinde barındırır. Dünyanın en iyi üniversitelerinin bulunduğu bu ülkeyi yakından tanımak size sınırlarınızın ötesinde yeni bir vizyon kazandırabilir. 

Turistik merkezleri ve eğitim üstünlüğü değerlendirildiğinde İngiltere’de Dil Eğitimi almak genellikle Londra şehri ile eşleştiriliyor. Oysa Oxford, Brighton veya Cambridge gibi şehirler de hem İngiliz kültürünü tanımak hem de uluslararası çapta fark yaratmış bir eğitim anlayışından faydalanmak için harika deneyimler sunar. Ayrıca bu şehirler Londra ile kıyaslandığında maliyet açısından çok daha makul imkanlara sahiptir.

İngiltere’de Dil Eğitimi Süreçleri ve Vize

İngiltere’de Dil Eğitimi almak isteyenlerin, kayıt olmayı düşündükleri dil okulunda British Council onayı araması gerekir. İngiltere, ziyaretçi ve öğrenci vizesi için 6 aylık ve 11 aylık seçenekler sunuyor. Seçtiğiniz zaman zarfında eğitim imkanı elde edebileceğiniz birçok kurum ile anlaşmalı olan Away Academy, dil eğitimi sürecinde daima yanınızdadır.

Ayrıca İngiltere’de 6 ay veya daha fazla süre kalmanıza imkan sağlayacak olan öğrenci vizesini alabilmek için haftada en az 15 saatlik bir kurs programına dahil olmanız gerekiyor. Dolayısıyla 15-20 saat olarak belirlenen standart eğitim tercihi ya da 25-30 saat olan yoğun bir eğitim seçeneği İngiltere’de Dil Eğitimi almak isteyen öğrencilerin vize alabilmesi için yeterli olacaktır. Ancak öğrenci vizesi sizlere çalışma izni sunmayacaktır.

İngiltere’de Konaklama İmkânları

İngiltere’de Dil Eğitimi almak isteyenlerin belki de en çok merak ettiği, endişe duyduğu mesele konaklamadır. Konaklama, Away Academy’nin dil eğitimi sürecinizde danışmanlık hizmeti sunduğu en önemli konulardan birisidir. 10 yıldan fazla süredir hizmet veren Away Academy danışmanlık sürecinin başladığı andan itibaren haftanın yedi günü fikir danışabileceğiniz, deneyiminizin her anında yanınızda olabilecek güvenilir bir destektir.

İngiltere’de konaklama için okul yurtlarını veya  aile yanı konaklamayı öneriyoruz. Uzun süreli giden öğrenciler bir ayın sonunda tercih ederlerse okuldan bağımsız olarak oda kiralayabilirler. https://www.spareroom.co.uk gibi web sitelerinden oda fiyatlarına bakabilirsiniz. 

İngiltere’de Dil Eğitimi Almak İçin Tercih Edebileceğiniz Kurs Türleri

İngiltere’de Dil Eğitimi almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken en önemli konu, dilin kullanım alanıdır. İngilizce eğitimi alırken kariyer hedeflerinizi göz önünde bulundurmalı ve buna göre hareket etmelisiniz. İngiltere’de Dil Eğitimi almak isteyenler için kurs türleri açısından şöyle bir ayrım yapılabilir:

  • Genel İngilizce 
  • İş İngilizcesi
  • Sınav Hazırlığı
  • Akademik İngilizce

İş İngilizcesi

İngilizce, uluslararası alanda en popüler dil olarak kabul edilir ve bu da onu iş dünyasında en çok tercih edilen dillerden birisi yapar. Temel İngilizce seviyeniz iyi olsa bile iş İngilizcesi öğrenmek, kelime haznenizi geliştirmek ve yeni bir literatürde araştırma yapabilmek adına önemli avantajlar sağlayacaktır. 

İngiltere’de Dil Eğitimi ile İş İngilizcesi öğrenmek, bir ofiste veya diğer iş ortamlarında faydalı olan İngilizce dil becerilerini geliştirmenize olanak tanır. İşyerinde ihtiyaç duyulan iletişim becerilerini anlayarak, meslektaşlarınız ve müşterilerinizle güçlü ilişkiler kurma güvenini kazanabilirsiniz.

Sınav Hazırlığı

Sınav Hazırlık Kursları, öğrencileri Cambridge First, TOEFL, GMAT, TOEIC ve IELTS gibi sınavlar için geliştirir. Her sınavda öğrencinin zorlanabileceği unsurlara odaklanır, onları geçmek için en iyi yöntem ve uygulamalar konusunda gelişme imkanı sunar.

Uluslararası ortamlarda geçerliliği olan İngilizce sınavları size kariyerinizde hem akademik hem de özel sektör deneyimleriniz açısından önemli katkılar sunacaktır. Ayrıca birçok üniversite bu sınavlardan geçerlilik almış olmanızı bekler. 

Akademik İngilizce

İngiltere’de Dil Eğitimi almak isteyenler için sunulan akademik amaçlı İngilizce dersleri, bir öğrencinin Birleşik Krallık’taki bir üniversitede eğitim görmeden önce not alma, sunum ve akademik okuma ve yazma becerilerini geliştirmeyi amaçlar. 

Akademik İngilizce kurslarını tercih etmekteki bir diğer bir amaç ise eğitim, bilim veya resmi, yapılandırılmış yazı ve dil bilgisi gerektiren herhangi bir sektörde bir kariyer için mevcut akademik İngilizce becerilerini geliştirmektir.

Genel İngilizce 

İngiltere’de Dil Eğitimi programında alınan Genel İngilizce dersleri, eğitim veya iş öncesinde İngilizce dil becerilerini geliştirmeye ihtiyaç duyanlar için idealdir. İngiltere’de Dil Eğitimi dersleri günlük İngilizcenin tüm unsurlarını içerir ve size İngilizce konuşulan bir ülkede çalışırken veya okurken ihtiyaç duyduğunuz akıcılığı ve güveni sağlamak için tasarlanır.

İngiltere’de Dil Eğitimi ile Göze Çarpan İngilizce Gelişimi 

İngiltere’de Dil Eğitimi programları ile ne kadar uzun süre eğitim alırsanız ve bu dile ne kadar uzun süre aşina olursanız, o kadar akıcı konuşma fırsatı elde edersiniz. Günlük dersler almanın yanı sıra anadili İngilizce olan kişilerle ve uluslararası öğrencilerle arkadaş edinme fırsatı, size sosyallik açısından farklı deneyimler sunar. 

CV’niz Daha İyi Görünecek 

CV’nize İngiltere’de Dil Eğitimi aldığınız ayrıntısını eklemek, iş başvurusunda bulunduğunuz zaman birçok kişinin arasından sıyrılmanıza yardımcı olacaktır. İngilizce uluslararası bir dildir ve birçok şirket üst düzey adaylara ihtiyaç duyar. Bu nedenle yurtdışında okumanın kesinlikle akademik ve profesyonel olarak gelişmenize katkı sağlayacağını unutmamalısınız.

Away Academy Danışmanlığı ile İngiltere’de Dil Eğitimi Alın!

İngiltere’de en iyi Dil Okulları ile anlaşması olan Away Academy sizlere İngiltere’nin on farklı şehrinde katılabileceğiniz dil okulları için rehberlik eder. Şehir ve okul seçiminizden, vize sürecinize, konaklamanızın ayarlanmasından uçak bileti alımınıza kadar tüm süreçte ücretsiz danışmanlık sağlar.  Gelin bu deneyimi Away Academy’nin kişiye özel yurtdışı eğitim programları ile gerçeğe dönüştürelim! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.