Away academy olarak daha önce karşılaştığımız birçok sorunun yanıtını bu sayfada vermeye çalıştık. Yeni sorular için sayfamız sürekli güncelleniyor olacak.

Eğer sorunuz listede yoksa aşağıdaki formdan bize ulaşarak sorularınızı yanıtlamamızı sağlayabilirsiniz!

Neden danışmanlık hizmeti almalıyım?

Yurt dışında dil eğitimi almak için herhangi bir danışmanlık hizmetine ihtiyacınız bulunmamaktadır. Yurt dışında eğitim görmek istediğiniz eğitim kurumuna doğrudan başvurabilirsiniz. Ancak bu şekilde başvurunun bazı dezavantajları bulunmaktadır. Bütün işlemleri kendiniz gerçekleştireceğiniz için yaşadığınız aksaklıklarda profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Away Academy, başvurunuzun başından eğitiminizin sonuna kadar size sürekli destek sağlamaktadır. Ayrıca anlaşmalı olduğumuz dil okullarının birçoğu ile sürekli bir iletişim halinde olduğumuzdan, eğitiminizin kolay geçmesi için gereken her şey Away Academy profesyonelliği ile birlikte gerçekleşecektir.

Bütçeme uygun bir eğitim programı bulabilir miyim?

Birçok farklı ülkede 100’den fazla seçkin dil okulununun resmi temsilciliğini yapan Away Academy, farklı eğitiim programları ve konaklama seçenekleri ile ihtiyacınıza ve beklentinize yönelik seçenekleri, her bütçeye uygun olabilecek şekilde sunmaktadır.

Ne kadar süre dil eğitimi almalıyım?

Away Academy olarak, dil bilgisi seviyeniz ve hedeflediğiniz dil seviyesine göre seçim yapmanızı önermekteyiz. 2 haftalık eğitim sürelerinden başlayan yurtdışı eğitim programlarımız, hedefleriniz, seçimleriniz ve isteklerinize yönelik olarak istediğiniz süre opsiyonu ile size sunulmaktadır.

Yurtdışı eğitim için ne kadar süre önce başvuru yapmalıyım?

Bu süre ülkeden ülkeye ve sezonlara göre değişmektedir. Okul kayıt işlemleri, pasaport-vize başvuruları, konaklama-seyahat rezervasyonlarının zamanında ve eksiksiz yapılabilmesi için eğitim almak istediğiniz dönemden mümkün olduğu kadar erken yapmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Vize alırken sorun yaşar mıyım?

Yurtdışı dil eğitimi konusunda sıkça sorulan soruların başında gelmektedir. Ülkeden ülkeye göre değişen şartlara sahip vize işlemleri bulunmaktadır. Bu konuda bizle iletişimi geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Vize almak için bankada ne kadar param olmalı?

Yurtdışı eğitim süreniz boyunca oluşacak masraflarınız (okul, uçak bileti, konaklama, cep harçlığı, vb.) karşılayabilecek mali gücünüzün olduğunu belgelemeniz gerekmektedir. Bizimle görüştükten sonra yurtdışında alacağınız eğitim, eğitim süresi, ülke ve kalış süreniz değerlendirilerek bu konuda size sağlıklı bir bilgilendirme yapılacaktır.

Vize görevlileri başvurumu değerlendirirken nelere dikkat ediyor?

Vize görevlileri, yurtdışına eğitim amacıyla gittiğinize ve eğitiminizi tamamladıktan sonra ülkenize geri döneceğinize ikna olmalıdırlar.

Yurtdışında alacağım eğitim süresince nerede konaklayacağım?

Konaklama üç farklı şekilde yapılabilmektedir. Aile yanında, okul yurdunda ve otellerde. Uzun dönem gitmeyi düşünüyorsanız ev ya da oda kiralamak sizler için daha ekonomik bir seçim olacaktır.

Eğitimi tamamladıktan sonra sertifika alabilecek miyim?

Yurtdışı dil okulları aracılığı ile eğitim alan her öğrenci, öğrenim süresi ve ulaştığı dil seviyesine göre eğitim sertifikası alabilmektedir.

Soru Formu

Sorunuzu aldık!

En kısa sürede harika bir cevapla size dönüş sağlayacağız!

Hata

Girdiğiniz bilgileri tekrar kontrol edin...

Away’e sorun!

Eğer sizinde cevaplanacak sorunlarınız varsa seve seve yanıt vermeye hazırız!

Yandaki soru formunu doldurarak sorularınıza cevap vermeyi çok isteriz!